NÁVODY NA RUČNÍ PRÁCE

 

MENU

Úvodní stránka

Něco o mně

Ruční práce

Nedoklubko

Prodej výrobků

Návody na ruční práce

Tipy na výlety

  Oblíbené odkazy

   

Kniha návštěv

Kontakt

 

Velikonoční košíček na vajíčka

 

co je třeba:

kousky látek (jedna či více barev), barevně ladící šikmý proužek (cca 2,5 m i s dostatečnou rezervou), úzký provázek ladící k látce, šicí stroj, jehly, nitě, nůžky, tužka, špendlíky

Předloha je z důvodu přílišné velikosti zmenšena, skutečné rozměry jsou:

průměr velkého (modrého) kruhu: 24 cm

průměr malého (černého) kruhu: 8 cm

    

 

1. Z látky si vystřihneme 3 kruhy o průměru 24 cm, na obkreslení se báječně hodí klasický mělký kuchyňský talíř. Každý kruh může mít samozřejmě libovolnou barvu, já jsem si nachystala 1 žlutý a 2 bílé.

2. Každé kolečko zvlášť olemujeme šikmým proužkem. Na jedno z koleček (toto pak bude navrchu košíčku) si lehce tužkou vyznačíme rozdělení na 6 dílků (viz předloha).

 3. Na toto kolečko našijeme po obvodu úzký provázek cca 1 cm od okraje. Přitom vždy přesně uprostřed mezi červenými linkami vytváříme poutka.

            1.                         2.                           3. 

         

4. Detail poutka.

5. Nyní sešijeme vrchní a prostřední kruh po obvodu červených čar, tím se košíček rozdělí na 6 dílů. (Je také možné rozdělit košíček na 8 dílů, v tom případě ale musíme vyzkoušet, zda se nám do košíčku opravdu 8 vajíček vejde a podle toho poupravit rozměry košíčku.)

6. Nakonec k sobě sešijeme všechny 3 kruhy po obvodu vnitřního malého kolečka (černého). Poutky protáhneme provázek, zatáhneme konce a uvážeme mašličku. Tím se nám vrchní 2 díly zvednou do výšky a košíček pěkně drží tvar.  

            4.                         5.                           6.

         

7. Hotový košíček, stačí už jen vložit vajíčka a krásná dekorace je na světě :-)

7.

          

o 6 (případně 8) kapsiček po obvodu naskládáme vajíčka a uprostřed nám vznikne místečko, kam můžeme také něco vložit, např. kytičku, velikonočního zajíčka nebo cokoliv podle vlastní fantazie :-)