NÁVODY NA RUČNÍ PRÁCE

 

MENU

Úvodní stránka

Něco o mně

Ruční práce

Nedoklubko

Prodej výrobků

Návody na ruční práce

Tipy na výlety

  Oblíbené odkazy

   

Kniha návštěv

Kontakt

 

Vejce z papírků

 

co je třeba:

plastová vajíčka, barevné kancelářské papíry (čím více barev, tím lépe), lepidlo Herkules, lepidlo na papír, barevné mašličky, špejle, tavná pistole

Papír nastříháme podélně na proužky dlouhé necelých 30 cm a široké asi 0,5 cm, opravdu úžasným pomocníkem je skartovačka :-) Papírky rozstřihneme napůl. Výsledný rozměr je tedy asi 15 x 0,5 cm.

Poté začneme papírky namotávat na špejli. Po namotání celého proužku jej pustíme, aby se maličko rozvolnil a koneček zalepíme lepidlem na papír. Takto si nachystáme potřebný počet spirálek. Na jedno vajíčko je to skoro 100 ks.

        

Z vajíčka vyndáme poutko na pověšení. Poté natřeme kousek vajíčka Herkulesem a začneme lepit spirálky. Postupně nalepíme spirálky kolem celého vajíčka.

Hotové vajíčko napíchneme na špejli. Nakonec si nachystáme s barevných stužek 3 mašličky, které tavnou pistolí přilepíme na spodní stranu vajíčka.

    

Hotové vajíčko zapíchneme např. do květináče. Špejle je schválně ve vajíčku pouze zastrčená a nepřilepená, aby se nechala kdykoliv vyměnit za novou.