NÁVODY NA RUČNÍ PRÁCE

 

MENU

Úvodní stránka

Něco o mně

Ruční práce

Nedoklubko

Prodej výrobků

Návody na ruční práce

Tipy na výlety

  Oblíbené odkazy

   

Kniha návštěv

Kontakt

 

Žlutá oválná dečka

                     

          

   co je třeba:

     žlutá perlovka, pět krátkých pletacích jehlic, kruhová jehlice, slabší háček, jehla, škrob, polystyrenová deska a dřevěná párátka na naškrobení a vypnutí dečky

postup:

Nahodíme 8 ok, rozdělíme je na 4 jehlice a pleteme podle popisu č. 1. Vzor pleteme celkem 4x. Všechny nezaznamenané sudé kruhové řady pleteme hladce.

Ve 46. kruhové řadě oka ze tří jehlic přepleteme na kruhovou jehlici. Poslední z těchto ok a zbývající oka dáme na jednu jehlici, je to celkem 54 ok. Nyní pokračujeme podle popisu č. 2 a pleteme špičku dečky. Poté pleteme na protilehlé straně stejnou špičku.

Po upletení nabereme na kruhovou jehlici 52 ok na rovné straně dečky, 37 ok na jedné straně špičky, 3 koncová oka u špičky a 38 ok na druhé straně špičky. Obdobně postupujeme dál, až dosáhneme 260 ok (2x 37 ok + 2x 38 ok + 2x 52 ok + 2x 3 oka).

Upleteme dvě kruhové řady hladce a pak pokračujeme podle popisu č. 3. Ten pleteme 20x. Tím vznikne krajka, která lemuje dečku.

Nyní nabereme na háček vždy tolik ok, kolik je ohraničeno jedním obloučkem a společně je protáhneme a spleteme. Osmi řetízkovými oky přejdeme vždy k následujícímu místu společného protažení ok. Kruhovou řadu zakončíme pevným okem do prvního místa společného protažení.

 

Hotová dečka se naškrobí a vypne pomocí polystyrenové desky a dřevěných párátek.